flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді опановують навички комунікації із людьми з особливими потребами

30 січня 2019, 13:40

29 січня 2019 року в місті Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України в партнерстві з правозахисною організацією “Права людини”  в межах проекту “Розробка та апробація навчального курсу для суддів та працівників апарату суду щодо особливостей спілкування з особами з інтелектуальними та психічними порушеннями”, який здійснюється  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя”, проведено тренінг для суддів окружних загальних та адміністративних судів на тему: “Комунікація з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями”.

 

 

Вітальною промовою тренінг відкрила директор Харківського регіонального відділення Валентина Коржик. “Тема тренінгу є вельми актуальною й необхідною. Указана категорія осіб, унаслідок своєї вразливості, дуже часто зіштовхується з перепонами, які обмежують їх доступ до правосуддя та перешкоджають захисту їх законних прав, свобод та інтересів”, – зазначила Валентина Коржик.

Про зміст та мету курсу розповів директор правозахисної організації “Права людини” Віталій Дроботун.

Викладачами запрошено Віталія Дроботуна, виконавчого директора ВГО “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень” Раїсу Кравченко,  генерального директора Synergy development consulting, тренера, ментора, консультанта, голову правління громадської організації “Міжнародна агенція змін” Світлану Олєйнікову.

Під час тренінгу судді ознайомились зі  стандартами ООН та Ради Європи щодо гарантування та захисту прав людей з інтелектуальними та психо-соціальними порушеннями.

 

 

В тренінгу взяли участь судді Чугуївського міського суду Харківської області Світлана Анатоліївна Оболєнська, Олена Петрівна Дьоміна, Ігор Васильович Панаід.

Учасники удосконалили практичні навички комунікації з особами з особливими потребами. Під час роботи в малих групах слухачі і слухачки дізналися про стандарти “Спрощеної мови”, навчилися етикету спілкування. 

На завершення тренінгу присутні обмінялися своїми баченнями щодо обговореної теми й отримали поради від фахівців щодо спілкування із відвідувачами суду цієї категорії.